Határtalanul! program

Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

Dél-Erdélyben – Határtalanul

A Csapókerti Általános Iskola Hajdúsámsoni Tagintézményének 7. osztályos diákjai a Határtalanul! program keretén belül június 2-5. között tanulmányi kiránduláson vettek részt Dél-Erdélyben. A négynapos út során eljutottak a tanulók Nagyváradra az Ady Endre Múzeumba, Nagyszalontára, Arany János szülőhelyére és Kolozsvárra, Mátyás király szülővárosába. Aradon koszorút helyeztek el az aradi vértanúk emlékművénél és Fehéregyházán Petőfi halálának színhelyén. A program részeként megtekintették Déva várát, a festői szépségű Vajdahunyadot, Törcsváron a Drakula kastélyt és a fogarasi várat. Útjuk során érintették a középkori hangulatú szász városokat: Nagyszebent, Segesvárt és Brassót. A kirándulás megkoronázásaként eljutottak a gyerekek a Fogarasi-havasok 2000 méteres csúcsaira.

A kiránduláson készült videó itt megtekinthető.