Hajdúsámsoni Tagintézmény

Tantestület  Órarend  Fogadóórák  Akikre büszkék vagyunk

Rákóczi nyomában
A Csapókerti Általános Iskola Hajdúsámsoni Tagintézményének hatodik osztályos tanulói múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt 2020. február 12-én Hajdúsámsonban, a Petőfi Sándor Könyvtár, Közművelődési és Muzeális Intézményben. A foglalkozáson interaktív módon ismerkedtek meg tanulóink II. Rákóczi Ferenc családjával, életével, a szabadságharc legfontosabb eseményeivel.

2020. február 11-én rendeztük meg a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny iskolai fordulóját. A verseny az országos kiírásnak megfelelően 2 korcsoportban 25 tanuló részvételével zajlott és a következő helyezések születtek:
5-6. évfolyam
1. Szabó Hanna 5.a
2. Tóth Zsüliett 6.a
3. Erdei Lelle 6.b és Beri Alexa 6.s
7-8. évfolyam
1. Őry Boglárka 8.s
2. Szűcs Bence 8.s

3. Bagdi Sándor 8.a

Tagintézményünk tanulói nagy sikerrel szerepeltek a sámsonkerti településrészen szervezett karácsonyi ünnepségen. Egy tanulónk képviselte iskolánkat Hajdúsámsonban, a városi karácsonyi ünnepségen.

Tanulmányi kirándulás az Agórában
A Csapókerti Általános Iskola Hajdúsámsoni Tagintézményének felsős tanulói 2019. november végén tanulmányi kiránduláson vettek részt Debrecenben, az Agórában. Itt három foglalkozáson vettek részt: tanultak a vitaminokról, és kísérleteztek ehhez kapcsolódóan, a planetáriumban az őszi égbolttal ismerkedtek, majd érdekes előadást láthattak az elektromosságról. Kipróbálhatták a különböző játékokat is.

Asztalitenisz-mérkőzés Mezőberényben
2019. november 23-án, szombaton a 3.D Sportegyesület Asztalitenisz Szakosztályában sportoló 6. és 7. osztályos sámsonkerti tanulóink Mezőberénybe utaztak Bertalan Zoltán edző, testnevelő tanár vezetésével. Itt megtekintették a Mezőberény HED-LAND Sportcsarnok SE extraliga csapatbajnoki mérkőzését, amelyet a Csákvár csapatával játszottak. Gyerekeink nagy lelkesedéssel figyelték a játékot, és kitartóan szurkoltak.

Halloween

A tagintézmény felső tagozatos tanulói a pályaorientációs nap keretében a DSZC Könnyűipari Szakgimnáziumában tettek látogatást. Itt többféle szakma rejtelmeibe is bepillantást nyertek tanulóink, pl. fodrász, kozmetikus, bőrdíszműves.

Nemzeti ünnep október 23.

Az állatok világnapja alkalmából terápiás kutyabemutatót tartottunk a sámsonkerti tagintézményben.

Szüreti nap