Kompetenciafejlesztő feladatok

Idegen nyelv
Életpálya-építés
Sulinova adatbank programcsomag
Szociális, életviteli és környezeti kompetenciák

AMIT A TIMSS-FELMÉRÉSRŐL TUDNI KELL
A TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study / Nemzetközi Matematika- és Természettudományi Vizsgálat)
A TIMSS mérés célja, hogy a 4. és 8. évfolyamon tanuló diákok matematika és természettudományi ismereteit vizsgálja, illetve ezzel összefüggésben képet adjon az iskolai és otthoni tanítási-tanulási szokásokról.

4. évfolyam

Matematika TIMSS 2007 nyilvánosságra hozott feladatok

Természettudomány

8. évfolyam

Természettudomány

AMIT A PISA FELMÉRÉSRŐL TUDNI KELL
- A Nemzetközi Tanulói Teljesítményértékelési Program (Programme for International Student Assessment) célja a 15 évesek képességeinek vizsgálata az olvasás, a matematika és a természettudományok területén.

Letölthető PISA (2000) mintafeladatok
PISA 2006-os felmérésének nyilvános, felszabadított természettudomány feladatai
PISA 2006 Jelentés egy már korábban közölt melléklete, mely a felmérés néhány nyilvános példafeladatát tartalmazza
PISA 2000 és 2003-as Matematika, szövegértés, természettudomány és problémamegoldó gondolkodást mérő feladatok

AMIT A PIRLS-FELMÉRÉSRŐL TUDNI KELL
- A PIRLS-vizsgálat (Progress in International Reading Literacy Study - Nemzetközi Szövegértés- vizsgálat) célja a 9-10 éves tanulók olvasásteljesítményének felmérése. Segítségével nemcsak a résztvevő országokon belüli olvasásteljesítmény változásának mértéke követhető, hanem az is, hogy miben térnek el egymástól az egyes országok tanulóinak teljesítményei. A vizsgálat része az otthoni olvasási szokások, az olvasás iránti attitűdök és az iskolai olvasástanítási gyakorlat vizsgálata is.
2001-es és 2006-os PIRLS felmérés nyilvánosságra hozott feladatai

Interneten elérhető segédanyagok

Sulinet Digitális Tudásbázis - SDT
Műveltségi területek: Anyanyelv és irodalom, Matematika, Ember és természet, Földünk és környezetünk, Művészetek, Informatika, Életvitel és gyakorlati ismeretek